Ünitenin ana göstergeleri
DKVR-20-13'ün teknik özellikleriyle başlamaya değer. Daha önce belirtildiği gibi, bu tip ünite buhar kazanlarını ifade eder. Buhar kapasitesi 20 t/h'dir. İş için kullanılan yakıt türüne gelince, gaz veya sıvı yakıttır. Soğutucunun kazan çıkışındaki fazla veya çalışma basıncı 1,3 MPa'dır. Çıkış buhar sıcaklığı ana göstergelerden biri olarak kabul edilir. Doymuş buhar durumunda 194 santigrat dereceye veya aşırı ısıtılmış durumda 250 dereceye eşit olabilir. Önemli bir bileşen, besleme suyunun sıcaklığıdır - 100 derece. Hesaplamalara göre verimlilik,%92'dir. Kullanılan yakıt tüketimi kg/h olarak belirlenmiş olup 1470 dir. Kazan büyük ölçekli tesislere ait olup kütlesi 44634 kg'dır.
Birimin açıklaması
Kazan tamburu
Ayırt Edici Özellikler
- 20-13 ünitesinin üst tamburu daha kısadır, bu nedenle kazan fırınına düşmez. Aynı zamanda, hem üst hem de alt tamburların uzunluğu eşittir - 4500 mm. Ayrıca, kıs altılmış bir üst tamburun varlığının püskürtme beton ihtiyacının ortadan kalkmasına yol açtığını ve ayrıca bir bütün olarak ekipmanın güvenilirliğini artırdığını da eklemekte fayda var.
Son olarak, konvektif kirişin tasarımında bölme olmadığını da ekleyebiliriz.
Yaygın Toplama Sorunları
Tuğla. Özellikler
DKVR-20-13 kazanın kurulumu sırasında tuğla işi zorunlu bir kısımdır. Aynı zamanda, bunun için duvarların kalınlığı 510 mm olmalıdır - bu iki tuğlanın kalınlığıdır. Arka duvar hariç tüm duvarlar bu kalınlığa sahip olmalıdır. Burada 1,5 tuğla veya 380 mm kalınlığa kadar azalmaya izin verilir. Ek olarak, arka duvar genellikle dıştan 20 mm kalınlığında bir sıva tabakası ile kaplanır. Bu, vantuz sayısını az altmak için yapılır.
Bu tür tuğlalar ağır kabul edilir ve bu nedenle kırmızı tuğladan yapılır. Burada, fırına bakan duvarları döşedikleri şamot tuğlalar da kullanılır. Kalınlıkları 125 mm olmalıdır.
Art yakıcının duvarları 250 mm kalınlığında olmalıdır. Kiriş boruları arasında bir bölme yapmak gereklidir. Bunların ikisi deastarın yapısal elemanları şamot tuğlalardan yapılmalıdır.